Podsumowując 4 dni, czyli CAVALIADA LUBLIN 2015

W ciągu czterech dni Cavaliady Lublin odbyło się 12 konkursów w skokach przez przeszkody. Punkty zebrane przez zawodników w dwóch z nich – piątkowej Dużej Rundy i niedzielnego Grand Prix – liczą się do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i do rankingu Cavaliady Tour 2014/2015.

W czasie Cavaliady Lublin odbyło się 12 konkursów w skokach przez przeszkody, 2 konkursy BMW Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami, 3 konkursy Halowych Zawodów Ogólnopolskich w Ujeżdżeniu oraz 3 konkursy Cavaliady Future w skokach przez przeszkody dla dzieci do 14 roku życia. Łącznie to 20 emocjonujących rywalizacji, które obejrzała 12-tysięczna publiczność z Lublina i całej Polski.

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY

Najważniejszy konkurs eliminacji – Grand Prix Lublina pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego wygrał Andis Varna, jeden z najlepszych łotewskich zawodników. Sobotni konkurs Dużej Rundy wygrał Marek Wacławik na koniu Zucca.

W rankingu Cavaliady Tour 2014/2015 po dwóch eliminacjach: grudniowej w Poznaniu oraz właśnie zakończonej w Lublinie nadal prowadzi Jarosław Skrzyczyński, obecny Mistrz Polski i zawodnik na 127 pozycji w rankingu FEI. Finał Cavaliady Tour odbędzie się za trzy tygodnie w Warszawie w dniach 12-15 marca, kiedy poznamy zwycięzcę cyklu.

W konkursie Potęgi Skoku, pod patronatem Prezesa TVP SA, o nagrodę Prezesa PGNiG – Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wzięło udział 10 par. W półfinale mur o wysokości 190cm udało się pokonać amazonce Mandy Bretfeld na koniu Francescco oraz jeźdźcowi Zbigniewowi Kostrzewskiemu na Hippica Koh-I-Noor. W finale żadna z par nie zdołała pokonać bariery 200cm, dlatego zarówno Niemka, jak i Polak stanęli razem na najwyższym miejscu podium. Dla Mandy Bretfeld był to pierwszy występ w konkursie typu Potęga Skoku.

W konkursie Venus vs. Mars, pod patronatem Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich wzięło udział 8 amazonek i 8 jeźdźców. Po pierwszej rundzie bilans damsko-męski był wyrównany. W półfinale także spotkały się pary mieszane, ale ostateczna rozgrywka należała do amazonek. W finałowych zmaganiach zmierzyły się osiemnastoletnia Natalia Stachyra na koniu Uria i pięć lat starsza Anna Więcek na koniu Alsagana i to ona stanęła na najwyższym miejscu podium.

W konkursie PGE Speed & Music, o nagrodę PGE Polskiej Grupy Energetycznej, pod patronatem medialnym Radia Eska pierwsze miejsce zajął Marcin Bętkowski na koniu Baldessarini. O ułamki sekund wyprzedził on Andrzeja Opłatka na Light My Fire. Na trzecim miejscu znalazł się Jakub Krzyżosiak na koniu Nicole.

BMW HALOWY PUCHAR POLSKI W POWOŻENIU

Wyjątkowo emocjonujący był BMW Halowy Puchar Polski w Powożeniu. Piątkowy konkurs wygrał Bartłomiej Kwiatek, w sobotnim na prowadzeniu był Adrian Kostrzewa. Na ten moment w rankingu BMW Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami prowadzi Bartłomiej Kwiatek. Tuż za nim z różnicą 3 punktów uplasował się Adrian Kostrzewa.

CAVALIADA FUTURE

W rankingu Cavaliady Future liderką jest Maja Marchwicka. Zwycięzcę ogólnej klasyfikacji publiczność pozna po konkursach w Warszawie.

HALOWE ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W UJEŻDŻENIU

Halowe Zawody Ogólnopolskie w Ujeżdżeniu wygrała Natalia Organista z na koniu Wento. Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Jaworska-Mazur na koniu Germany, a na trzecim Natalia Kozłowska na Emol.

 

Cavaliada Lublin, tak jak dwie pozostałe eliminacje cyklu Cavaliada Tour, to nie tylko sport na najwyższym światowym poziomie. To także liczne atrakcje i pokazy, promujące dyscyplinę wśród szerokiej publiczności, pokazujące piękno jeździectwa i zachęcające do aktywności fizycznej.

Wstecz